• ایران ، تهران ، نرسیده به میدان امام حسین (ع) ، بن بست شمس
 • info@kolakiranian.com

علل خرابی کولر گازی

علل خرابی کولر گازی
علل خرابی کولر گازی
 • ۱– فیلتر هوای کثیف، تعویض فیلتر هوای کولر گازی

یکی از مشکل شایع کولرگازی کثیف بودن فیلتر هوا می باشد.فیلتر هوای کولر گازی یکی از قطعاتی است که در صورت سرویس و تمیز نکردن به موقع امکان دارد علاوه بر پایین آوردن عملکرد کولر گازی به دیگر قطعات آسیب وارد کند پس هر چند وقت یکبار برای تمیز کردن آن اقدام کنید و پس از مدتی از استفاده، فیلتر هوا باید تعویض شود تا باعث بروط خللی در عملکرد صحیح دستگاه نشود، برای آموزش نحوه باز کردن پنل داخلی کولر گازی و تعویض فیلتر کولر گازی این مقاله را از دست ندهید:

سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی

 • ۲–  کاهش سرمایش کولر گازی در مشکل شایع کولر گازی       

یکی از مشکل شایع کولر گازی باد گرم زدن یا کاهش سرمای کولر گازی می باشد.
به صورت خیلی ساده یک واکنش شیمیایی در مبرد و سیستم کولر شما باعث میشود که هوای خنک تولید شود، اگر سطح خنک کنندگی آن پایین است این به معنای آن است که یک  مشکلی برای این سیستم به وجود امده است و در ۹۰% موارد ضعف خنک کنندگی به دلیل نشتی گاز کولر گازی می باشد، در اولین فرصت کولر خود را برسی و نسبت به برطرف کردن این عیب اقدامات لازم را صورت دهید.

 • ۳– آیا فن بیرونی (کندانسور) به خوبی کار میکند؟   

  تعمیرات کولر گازی

  تعمیرات کولر گازی

فن بیرونی مسئول انتقال گرمای منزل شما به فضای بیرون از خانه می باشد. اگر فن بیرونی به درستی کار نکند سرمای مناسبی نمی تواند جایگزین گرمای منزل شود و باعث خواهد شد که کمپرسور بیش از حد گرم شده و سیکل سرمایش کولر گازی شما مختل شود.

 • ۴– خرابی برد الکتریکی کولرگازی      

  تعمیرات کولر گازی

  تعمیرات کولر گازی

چهارمین مشکل شایع کولر گازی یکی از مشکلات رایج خرابی برد فرمانی یا مدار الکتریکی دستگاه است که در صورت بروز مشکل برای این قسمت امکان به وجود امدن هر مشکلی هست ازجمله خاموش شدن کولر گازی یا طبق برنامه نبودن عملکرد دستگاه، روشن نشدن کولر گازی و …

 • ۵– مراقب کابل ها باشید، کابل های کولر گازی بسیار مهم اند            

اگر کولر گازی گهگاه به صورت خودکار خاموش و روشن میشود به دلیل بالا بودن آمپر مصرفی کولر گازی ممکن است که با مشکل سیم کشی مواجه باشید.

کشی معیوب کولر گازی خیلی خطرناک بوده و احتمال آتش سوزی وجود دارد. در نصب کولر گازی بسیار دقت کنید که از قطعات و سیم های با کیفیت استفاده می شود.

سوختن کولر گازی

در تصویر روبرو نمونه ای از آتش سوزی یک کولر گازی به علت اتصال کابل ها را مشاهده می کنید

 • ۶ – آبریزی کولر گازی در مشکل شایع کولر گازی    

  آبریزی کولر گازی

  آبریزی کولر گازی

یکی دیگر از مشکل شایع در کولر گازی که درصد بالایی از مشتریان با ما تماس می گیرند سرریز شدن آب از پنل داخلی کولر گازی می باشد که این نشانه مسدود شدن راه آب خروجی کولر گازی است که با سرویس کولر گازی رفع می شود. البته باید دلایل دیگر را هم بررسی کرد. در صورت برخوردن با مشکل چکه کردن آب از کولر گازی مقاله زیر در رفع آن کمک خواهد کرد:

 • ۷ – وجود برفک روی لوله ها

  یخ زدن کولر گازی

  یخ زدن کولر گازی

هفتمین مشکل شایع کولر گازی برفک زدن لوله های کولر گازی یا کندانسور نشانه کاهش میزان شارژ گاز دستگاه یا کثیف بودن فیلترها می باشد . بعد از خاموش شدن ، آب شدن یخ ،نشتی به دنبال خواهد داشت ، کولر گازی را ریست نکنید اگر تمیز کردن فیلترها کمک نکرد کولر را تا حل مشکل روشن نکنید.

 

 •  ۸ – صدای غیرمعمول  یا لرزش کولر گازی     

تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی

یکی از مشکلات و ایرادهای کولر گازی که باعث وجود مشکل در آسایش میشود صدای غیر معمول کولر گازی میباشد.این صدای ناهنجار ممکن است از یونیت داخلی(پانل) کولر گازی باشد,و یا از یونیت خارجی کولر گازی کندانسور باشد . این صدا های ناهنجار و غیر عادی دلایل مختلفی میتواند داشته باشد,اما بطور کلی و بر حسب مشاهدات مکرر,این صدا میتواند از نا بالانس بودن فن یونیت خارجی کولر گازی یا فن یونیت داخلی کولر گازی باشد.و یا اینکه پایه های کمپرسور کولر گازی لق یا شل شده باشد,که نیاز به آچارکشی داشته باشند. برای رفع صدای زیاد کولر گازی در مقاله زیر راه کار های مناسب توضیح داده شده است.

 

 • ۹ – سیستم تهویه مرکزی روشن نمی شود یا کولر گازی روشن نمی شود

یکی دیگر از مشکل شایع کولر گازی روشن نشدن کولر گازی می باشد اگر سیستم کولر گازی مرکزی روشن نمی شود اول سعی کنید ترموستات و کنترل را تنظیم کنید اگر این کار جواب نداد با تکنسین های ما تماس بگیرید تا کولر گازی را بازدید و تعمیرات لازم را انجام دهدند. روشن نشدن کولر گازی می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد و بهتر است در تعمیر آن به دانش خود اکتفا نکنید.                                                                                                                  

 • ۱۰- فن پنل داخلی کولر گازی کار نمی کند مشکل شایع کولر گازی

دهمین مشکل شایع، خرابی فن کولر گازی: اول فیلتر هوا را بررسی کنید اگر مسدود شده شاید خودتان می توانید تعمیرش کنید . اگر یخ روی کویل سردکننده و لوله های مبرد وجود دارد اجازه دهید یخ آب شود سپس دوباره ببینید که فن کار می کند اگر کار نکرد شاید رله فن یا خود موتور فن خراب است با تعمیرکار کولر گازی نماس بگیرد.

بیشترین مشکلات تعمیرات کولر گازی که مشتریان برای رفع آن با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس برقرار کرده اند موارد زیر می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.